Wymienniki ciepła

  • Home
  • Wymienniki ciepła

Płytowe skręcane wymienniki ciepła

Skręcane płytowe Wymienniki ciepła – Produkcja na licencji i z upoważnienia TRANTER International AB została otworzona w firmie TARET Sp. z o.o. S.K. w Milanówku k. Warszawy.

Firma Taret produkuje skręcane płytowe wymienniki ciepła na ramach wymiennikowych własnej produkcji oraz płytach termicznych i uszczelkach TRANTER. Wykorzystując wiedzę i technologię naszego partnera, który jest obecnie jednym z wiodącym dostawców płytowych wymienników ciepła na świecie. Produkowane przez nas wymienniki ciepła posiadają oryginalne płyty termiczne i uszczelki TRANTER INTERNATIONAL AB.

Konstrukcja i zasady działania

Płytowe rozbieralne wymienniki ciepła składają się z pakietu odpowiednio ułożonych płyty termicznych z uszczelkami, montowanych razem w ramie wymiennika. Płyty posiadają specjalne wytłoczenia wzór. Przestrzenie między płytami tworzą specyficzny system kanałów powodujący przepływ mediów przez wymienniki ciepła. Specjalny system przyklejonych uszczelek sprawia, że przepływające media są całkowicie od siebie oddzielone i przepływają w dwóch w niezależnych systemach kanałów w przeciwbieżnych kierunkach.
tranter-logo
nagrzewnica3

Dowolność koncepcji

Konstrukcja płytowego wymiennika ciepła pozwala na łatwe rozmontowanie i ponowne złożenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku czynności serwisowych, czyszczenie czy ewentualnej rozbudowie, która polega na zmianie ilości płyt w przypadku stosowania wymiennika do innych warunków eksploatacji.

Kontrola materiałów i wytwarzania

Wytwarzane przez nas wymienniki posiadają oryginalne płyty produkcji TRANTER wykonane ze stali kwasoodpornej 1.4401. Na specjalne życzenie możemy dostarczyć wymienniki zawierające płyty ze stali Avesta 254 SMO, Hastelloy lub Tytanowej. Standardowym materiałem uszczelek jest EPDM, ale również posiadamy w swojej ofercie NBR oraz VITON. Nasza firma służy w każdej sytuacji radą odnośnie użycia odpowiednich materiałów. Każdy wymiennik poddawany jest ciśnieniowym testem szczelności, zgodnie z dyrektywom 97/23/WE ciśnieniowym. Zakład posiada uprawnienia na wytwarzanie urządzeń ciśnieniowych uzyskane w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Zakres produkcji

Płytowe rozbieralne wymienniki ciepła produkowane przez TARET są złożone ze ściśle określonej liczby płyt, wynikające z doboru wymiennika. Każdy wymiennik jest indywidualnie dobierany przy wykorzystaniu oryginalnego programu komputerowego firmy TRANTER. Istnieją dwa typy płyt termicznych a ułożenie ich względem siebie daje sześć różnych typów kanałów. Każdy z typów kanałów daje różnego rodzaju burzliwy przepływ, co za tym idzie różne opory przepływu i współczynnik przenikania ciepła. Te wszystkie elementy pozwalają dobrać wymiennik optymalnej liczby płyt dla zadanej wielkości oporów i przepływu. Ramy wymienników są wytwarzane z stali kotłowej, malowane w lakierni proszkowej. Wszystkie dobrane i zakupione u nas wymienniki posiadają swoją dokumentację, co pozwala na przeprowadzenie sprawnego serwisu po dłuższym okresie eksploatacji. Każdy zamontowany wymiennik otrzymuje 12 miesięczną gwarancję bezawaryjnej pracy. Dysponujemy specjalistyczny serwisem, oraz przedstawicielami, którzy wiedzą wszystko o naszych wymiennikach i którzy mogą Państwu udzielić wszystkich informacji.

Galeria

Social media